انواع تشک و ویژگی های هر کدام از آن ها

انواع تشک و ویژگی های هر کدام از آن ها

انواع تشک و ویژگی های هر کدام از آن ها

تشک ها در مدل های متنوعی شامل فنری (متصل و منفصل)، مموری فوم دار و طبی-فنری در بازار عرضه می شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع این تشک ها بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید خود داشته باشید. پس با وست ویژن منزل همراه باشید.

یکی از انواع تشک که ازجمله پرفروش ترین های بازار نیز محسوب می شود، تشک فنری است. تشک های فنری در دو نوع فنری متصل و فنری منفصل به بازار عرضه می شوند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های این نوع تشک های مقرون به صرفه بیشتر آشنا سازیم.


تشک فنری متصل

تشک های فنری متصل از قدیمی ترین و پرمصرف ترین تشک های فنری موجود در بازار محسوب می شوند. در این مدل از تشک ها از فنرهای کربنی استفاده شده است که در سراسر تشک به شکل یک ساختمان به هم گره خورده اند. در این نوع از تشک ها یک میله مرزی طراحی شده است تا بتواند حالت تشک را به خوبی حفظ کند.

سطح تشک های فنری متصل به حالت صفحه به یکدیگر متصل می باشد و فشار ناشی از وزن کاربر در سراسر تخت پخش می شود؛ بدین صورت که وقتی در یک طرف تشک نشسته باشید و یا آن را به حرکت درآورید، سمت دیگر نیز حرکت کرده و تأثیر آن حرکت را بخوبی حس خواهید کرد. این ویژگی در تشک های دونفره در هنگام نشست و برخواست، کاملاً احساس می شود. این نوع از تشک ها در مقایسه با انواع دیگر بسیار سبک و نرم می باشند. 


تشک فنری منفصل (پاکت اسپرینگ)

تشک های فنری منفصل، جدیدترین تکنولوژی فنر در ساخت تشک به حساب می آیند. چینش مجزا موجب می شود که هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل کند و روی یکدیگر تأثیر نگذارند. عملکرد جداگانه فنرها علاوه بر بالا بردن طول عمر مفید تشک، باعث می شود که تشک بر اساس شکل بدن کسی که روی آن می خوابد، شکل بگیرد و از این رو پشتیبانی بهتری از کمر و ستون فقرات انجام شود.

اگر برای جهزیه خود نیاز به تشک دونفره دارید، خاطر نشان می کنیم در تشک های فنری منفصل آرامش بیشتری در مقایسه با فنری از نوع متصل خواهید داشت. در این مدل ها، ارتعاش و لرزش ایجاد شده توسط یک نفر بر نفر کناری منتقل نمی شود.


تشک مموری فوم دار

تشک هایی که دارای مموری فوم دار هستند، جزو مدل های مدرن به حساب می آیند. مموری فوم، مواد انعطاف پذیری هستند که به فشار و حرارت دریافتی حساس بوده و به تناسب آن تغییر شکل می دهند. با این توضیح می توانید متوجه شوید که این نوع تشک ها با توجه به وزن، حرارت بدن و شکل عضلات کاربران، عملکرد کاملاً متفاوتی خواهند داشت.

در توصیف این نوع از تشک ها باید گفت که اگر دست خود را در یک قسمت خاصی از تشک فشار دهید و بعد بردارید خواهید دید که تشک شکل دست شما را به خود می گیرد.


تشک طبی-فنری

از دیگر مدل های پرطرفدار بازار می توان به نمونه های طبی-فنری اشاره کرد. این نوع تشک ها، فواید هر دو نوع تشک فنری و طبی را دارند. در واقع اجزای تشکیل دهنده آن ها شامل فنر و مموری فوم می باشد. به خریدارانی که این سوال را مطرح می کنند که “تشک نرم بهتر است یا سخت؟”، باید این نوع تشک ها را پیشنهاد داد.

از لحاظ پزشکی، تشک انسان باید در حالت میانه باشد، هم به اندازه کافی سفت باشد که انحنای ستون فقرات، حفظ شود و هم به اندازه کافی نرم که به کمر فرد، پشت ساق پا و ران که دارای انحنا هستند، آسیبی نرساند. این مدل ها به تازگی وارد بازار شده و توانسته اند بخوبی جای خود را در میان خریداران باز نمایند.


سخن پایانی

در این مقاله با انواع تشک و ویژگی های هر کدام از آن ها آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد لوازم خانگی و لوازم برقی را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

علی سعید مسگری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *