انواع ریش تراش و ویژگی های هر کدام

انواع ریش تراش و ویژگی های هر کدام

انواع ریش تراش و ویژگی های هر کدام

استفاده از ریش تراش برای اصلاح و مرتب کردن موی صورت، یکی از کارهای روزانه آقایان است. اگر برای اولین بار می خواهید ریش تراش خریداری کنید و یا ریش تراش شما از کار افتاده است، با مراجعه به بازار با مدل های متنوعی از ریش تراش مواجه خواهید شد که ممکن است شما را گیج کنند. با وست ویژن منزل همراه باشید تا با انواع ریش تراش اشنا شوید.

اگر دوست دارید که هر روز ریش های خود را اصلاح کنید، ریش تراش های فویلی مناسب شما خواهند بود. در مقابل، اگر مایل به اصلاح هر روزه ریش های خود نیستید و یا دارای موهایی با ضخامت زیاد هستید، ریش تراش های چرخشی مناسب شما می باشند؛ چرا که این نوع ریش تراش ها بهتر از ریش تراش های فویلی از پسِ ریش های بلند برمی آیند.

ریش تراش های چرخشی ازجمله ریش تراش فیلیپس ، حرکت چرخشی داشته و نوع نوسانی حرکت رفت و برگشتی دارند. تیغه های ریش تراش های چرخشی در سطوح برش بیشتر و زوایای متنوع تری به تار مو برخورد می کنند لذا اصلاح سریع انجام خواهد گرفت.


مشخصات، مزیت ها و معایب این دو نوع ریش تراش

در ادامه لازم می دانیم قدری در مورد نحوه عملکرد این دو نوع ریش تراش بگوییم. در ریش تراش فویلی، تیغه های ریش تراش زیر یک فویل محافظ قرار گرفته و با پوست صورت تماس مستقیم ندارند. تارهای ریش از طریق سوراخ های تعبیه شده در فویل محافظ به سمت تیغه ها هدایت می شوند تا تراشیده شوند.

این ماشین ها معمولاً سه یا چهار تیغ دارند. وجود تیغه های متعدد به مصرف کننده این امکان را می دهد که اصلاحی دقیق و تمیز داشته باشد. برخی از ریش تراش های فویلی شامل یک سری فنری انعطاف پذیر هستند تا در زمان های مختلف، فشار متناسب ایجاد شود. ریش تراش های چرخشی همانطور که از اسم شان مشخص است، دارای دو یا سه عدد سری با تیغه های دایره ای چرخشی می باشند.

در این نوع ریش تراش ها، تیغه ها زیر پوشش محافظ در حال چرخ هستند و موهای عبور کرده از سوراخ های آن را می تراشند.


سخن پایانی

در این مقاله با انواع ریش تراش و ویژگی های هر کدام آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد لوازم خانگی و لوازم برقی را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید.

علی سعید مسگری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *